Κυριακή 5 Δεκεμβρίου 2010

Νίκες για Θήβα, Δάφνη Ερυθρών. Ήττα εκτός για Δήλεσι

Θήβα-Κρανίδι 2-1
Έστω και δύσκολα η Θήβα επικράτησε 2-1 του Κρανιδίου στο ντεμπούτο του Δήμου Κάβουρα στον πάγκο. Ο Περγιάλης στο 65' άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους αλλά στο 78' με πέναλτι ο Πετγαζλής έφερε το ματς στα ίσα (1-1). Δυο λεπτά αργότερα ο Μπινιάκος χάρισε τη νίκη στη Θήβα που παραμένει στο κατόπι του Αστέρα Μαγούλας.
ΘΗΒΑ: Γενιτσαρίδης, Καραμπετσιάν, Ευθυμίου (46' Πανουριάς), Τσέλος, Καρύδης, Πέρρος (55' Περγιάλης), Μπούνας, Κοτσαλάς, Μπιτίλης (73' Κατσογιάννης), Παπαδόπουλος, Μπινιάκος
ΑΕ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ: Ραβούσης, Γιαννακούρης (46' Κοξύδης), Γιάννος, Τσολάκος, Δεϊμέζης (62' Πετγαζλής), Χρήστου, Παππάς (80' Δαγρές), Δρίτσας, Σταματέλος, Τζώρτζης, Μπουγιούρδας.
 Λουκίσια-Δάφνη Ερυθρών 0-1
Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε η Δάφνη Ερυθρών μέσα στα Λουκίσια (1-0). Ο Τσαλμάς στο 30ο λεπτό χάρισε τη νίκη στις Ερυθρές που στάθηκαν τυχερές στη φάση του 72' όταν η προσπάθεια του Σπανού Κ. σταμάτησε στο δοκάρι.
ΛΟΥΚΙΣΙΑ: Πάπαρης, Μπακλαγής, Σπανός Θ., Καραμπάς, Ζαχαριάς (82' Κωστακιώτης), Ευσταθίου Ν., Τσιαπακίδης (72' Ευσταθίου Α.), Χατζάκης, Σπανός Κ., Τσοπάνης, Ζαφειρόπουλος (62' Γίγας).
ΔΑΦΝΗ ΕΡΥΘΡΩΝ: Βασιλείου, Κουτσοδήμος, Κατσαρώνης, Μαγκανάς, Αβραμίδης, Κώνστας, Τσαλμάς, Λεοντής (61' Σπυρόπουλος), Λεμονής, Μήτρου, Τσαούσης.
Αστέρας Μαγούλας-Δήλεσι 2-0
Ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας Μαγούλας και κέρδισε 2-0 το Δήλεσι που πάλεψε αν και έπαιζε από το 35' με δέκα λόγω αποβολής του Ιωσήπου. Τα γκολ πέτυχαν οι Λούπας (63'), Καραμάνος (68') ενώ δοκάρια είχαν οι Έβερετ (36') και Μενδρινός (68').
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ: Αγριμάκης, Σταθόπουλος, Γαβριηλίδης, Μενδρινός, Πατσιωνίδης, Κουσουρής, Κουσίδης, Έβερετ (75' Μπέχλης), Ρόκκας (85' Παπαδόπουλος), Καραμάνος (87' Μουστάκης), Λούπας.
ΔΗΛΕΣΙ: Κεμπάς, Γκανάς, Κατσούλας, Ιωσήπου, Κώττης, Σιδέρης, Καραδήμος, Πελώνης (69' Κουμπούλης), Παπασταθόπουλος, Ζώκος (55' Μπενετάτος), Οικονομόπουλος (76' Παύλου).